foto 1 foto 2

Kyjov bude mít nové dopravní hřiště. I díky dotaci Jihomoravského kraje

Dnes absolvují děti v Kyjově dopravní výchovu na hřišti Základní školy Komenského, na kterém je vápnem „nalajnovaná“ křižovatka. To se však do budoucna změní a děti dostanou důstojné dopravní hřiště, které vznikne zčásti i na pozemcích místní Tělocvičné jednoty Sokol. Kraj městu s vybudováním zázemí pro praktickou výuku pomůže. Ze svého rozpočtu přispěje 100 tisíc korun na projektovou dokumentaci, podle které bude hřiště zbudováno. Poskytnutí peněz 31. srpna posvětili krajští radní.

„Naším cílem je, aby v každé obci s rozšířenou působností podobné dopravní hřiště vzniklo. V současné chvíli je v Kyjově dostatečné zázemí pro teoretickou výuku dětí. Praktickou část však absolvovaly v provizorních a nevyhovujících podmínkách,“ vysvětlil náměstek hejtmana Jihomoravského kraje pro oblast dopravy Roman Hanák.

Dopravní výchovu pro děti v Kyjově zajišťuje Dům dětí a mládeže. V uplynulém školním roce ji přitom využívalo 11 škol, tedy přibližně 213 žáků ze základních škol v okolí. Výstavbu a provoz nového dopravního hřiště smluvně ošetří město Kyjov a TJ Sokol Kyjov.