foto 1 foto 2

Rada schválila prodej bývalého domova mládeže v Kyjově

7,5 milionu korun, taková je nabídka kupní ceny společnosti CONTROL INVEST PROJECT z Bzence za úplatný převod bývalého domova mládeže v Kyjově, kterou přijala Rada Jihomoravského kraje na svém jednání 31. srpna 2017.

Objekt bývalého domova mládeže pro studenty zdravotnické školy na ulici Lidická v Kyjově byl dlouhodobě nevyužívaný a v roce 2014 schválila Rada Jihomoravského kraje záměr přestavby tohoto objektu na bytový dům. „V současné době vedení kraje od záměru přestavby upustilo s ohledem na to, že kraj má ve vlastnictví mnoho budov a o ty se musí prioritně starat. Budovy ve vlastnictví kraje, které nemají v současnosti žádné využití, budou postupně nabídnuty k prodeji. Pro kraj je ekonomicky nevýhodné, aby měl v majetku budovy a areály, které jsou nevyužité a chátrají. Je výhodnější je nabídnout městům, obcím nebo jiným subjektům, které pro ně najdou smysluplné využití a také finanční prostředky na jejich rekonstrukci,“ uvedla náměstkyně hejtmana Taťána Malá.

Rada na svém jednání současně schválila záměry prodeje objektu bývalé zdravotnické školy ve Vyškově-Dědicích (za kupní cenu ve výši minimálně 9,46 milionu korun) a areálu bývalého stavebního učiliště v Brně-Chrlicích (bez stanovení minimální výše nabídky). V obou případech jde o dlouhodobě nevyužívané objekty v majetku kraje.
foto JMKfoto JMK