foto 1 foto 2

Nemocnice Břeclav se zapojila do charitativního projektu Život v kufříku

Břeclavská nemocnice se jako první na jižní Moravě (16. v rámci České republiky) zapojila do projektu Život v kufříku, který pomáhá miminkům, která nemohou vyrůstat ve své biologické rodině. V rámci tohoto projektu dnes předali zástupci Nadačního fondu La Vida Loca, pod jehož křídly projekt vznikl, novorozeneckému oddělení a zástupcům Nemocnice Břeclav dárky, a to 10 ks dětského kufříku, prstové barvy, inkoustovou tiskárnu, fotopapír a cartridge.
Zhruba 500 dětí ročně míří z porodnice do pěstounské péče či dětských center. Téměř vždy jsou informace spojené s jejich příchodem na svět zcela zapomenuty. Kufřík obsahuje památníček, kam sestřičky a poté dočasní pěstouni zapisují záznamy z prvních dnů života děťátka, a také básničky, fotografie sestřiček atd. Dobrovolnice z celé České republiky a ženy z domovů pro seniory přispívají pletenými svetříky, čepičkami, botičkami a první hračkou. Cílem počinu je, aby si děti uvědomily svoji minulost a zachovaly se jim vzpomínky na rané dětství.
K podpoře rozšíření projektu nadačního fondu La Vida Loca se připojila náměstkyně hejtmana Jihomoravského kraje Taťána Malá. Nadační fond vznikl v prosinci 2015 a své aktivity rozšířil i do oblastí základního školství a domovů pro seniory.
foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK