foto 1 foto 2

Motocyklová Velká cena přitáhla do Brna desetitisíce fanoušků

Desetitisíce diváků sledovaly z tribun brněnského Masarykova okruhu nedělní (6. srpna 2017) vyvrcholení závodů motocyklového mistrovství světa – Velké ceny České republiky.

Hejtman Bohumil Šimek předal spolu brněnským primátorem Petrem Vokřálem ceny nejlepším závodníkům. Ve třídě Moto3 zvítězil v Brně Španěl Joan Mir, v kategorii Moto2 Švýcar Thomas Lüthi a v královské kategorii MotoGP pak dominoval španělský jezdec Marc Márquez. Velká cena se na Masarykově okruhu uskutečnila od 4. do 6. srpna 2017. Podruhé ji pořádal Spolek pro GP ČR Brno.

„Cením si velmi dobrého fungování Spolku pro GP ČR Brno. Naším společným cílem je podpora Velké ceny, která je kromě špičkové sportovní úrovně a propagace České republiky ve světě také přínosem pro českou ekonomiku. Spojení státu, Jihomoravského kraje a města Brna má proto v tomto konkrétním případě své opodstatnění. Kromě finanční podpory se kraj v letošním roce také snažil zkoordinovat investiční dopravní stavby v oblasti kolem automotodromu tak, aby byl příjezd účastníků i fanoušků na MotoGP co nejméně problematický,“ řekl hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek.

foto JMKfoto JMKfoto JMK