foto 1 foto 2

Závodníci Metrostav Handy cyklo maratonu ve čtvrtek projeli Slavkovem

2222 km v limitu 111 hodin! 33 závodních týmů projelo ve čtvrtek 3. srpna 2017 průjezdním bodem na zámku Slavkov – Austerlitz v časovém rozmezí od časných ranních hodin do 18:00.
Jihomoravský region má v tomto projektu zastoupení v podobě týmu Toactivity 4 Blindman. Nad průjezdním bodem na slavkovském zámku převzal záštitu hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek. Povinnou zastávku zabezpečovala ve dvou směnách desítka zaměstnanců Krajského úřadu JMK. Zapisovali časy jednotlivých týmů, razítkem do cyklopasu potvrdili průjezd závodníků, kterým také zajistili občerstvení a relax zónu.
Handy cyklo maraton – spojující zdravé lidi s hendikepovanými - je nejdelší extrémní cyklistický „závod“ ve střední Evropě. Benefiční jízdu napříč všemi 14 kraji České republiky společně absolvují týmy složené ze zdravých a handicapovaných cyklistů, můžu i žen, profesionálů i amatérů. Závodní tým musí mít aspoň jednoho člověka se zdravotním postižením, každý závodník musí ujet víc než 100 kilometrů. Každý tým je patronem jednoho člověka krátce po úrazu nebo nemoci, účastí v soutěži mu zajistí pobyt na sportovním zážitkovém víkendu v přírodě.
Závod byl odstartován v úterý 1. srpna v Břevnovském klášteře v Praze a skončí 5. srpna 2017 opět v Praze, tentokrát na Kampě.

foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK