foto 1 foto 2

Jihomoravská delegace navštívila Tatarstán

Hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek společně se svými náměstky Taťánou Malou a Romanem Hanákem odletěl v úterý 1. srpna 2017 na návštěvu Tatarstánu. Během středy navštívila jihomoravská delegace „Regionální centrum medicínských simulátorů – centrum medicíny EJDOS“, prezentační centrum Agentury investičního rozvoje nebo vědeckotechnický park. Následovala prohlídka ostrova a hradu Svijažsk, města Innopolis, navečer se delegace přemístila do Kazaně.

Ve čtvrtek 3. srpna 2017 měli hejtman Bohumil Šimek a jeho náměstci na programu debaty s předními politickými představiteli Tatarstánu, které završilo setkání s prezidentem Rustamem Nurgalijevičem Minnichanovem. Hlavními tématy bylo především rozvíjení spolupráce v oblasti vědy, informatického výzkumu, strojírenství i cestovního ruchu.

Smlouvu o obchodně-hospodářské, vědeckotechnické, sociální a kulturní spolupráci mezi oběma regiony podepsali představitelé Jihomoravského kraje a Republiky Tatarstán už 26. září 2014 v Brně. Republika Tatarstán se nachází v centru Ruské federace na území Východoevropské roviny na soutoku řek Volhy a Kamy, v centru velké industriální oblasti. Jde o jednu z nejvíce ekonomicky rozvinutých republik Ruska. Jeho metropolí je Kazaň. Životní úroveň je zde zhruba čtyřikrát vyšší, než je ruský průměr.

foto JMKfoto JMK