foto 1 foto 2

Ráj pro terénní cyklisty Sportpark Boskovice slavnostně otevřen

Od neděle 16. července 2017 je oficiálně v provozu pro začátečníky a středně pokročilé jezdce na horských kolech 8 kilometrů singltrekových tras a zázemí pro cyklisty v lokalitě Boskovice – Doubravy. Nové centrum je zaměřené na sportovní i rekreační cyklistiku.

V areálu sportparku se nachází samoobslužný cykloservis s přilehlou myčkou kol, dále venkovní odpočívadla, stojany na kola, informační cedule s mapkou areálu, parkoviště a pumptracková dráha. V objektu mají milovníci jízdy na kolech k dispozici hygienické zázemí (WC, sprchy, šatny) a víceúčelovou místnost s malou kuchyňkou.

Nové trasy za Jihomoravský kraj slavnostně otevřela náměstkyně hejtmana Taťána Malá. Projekt Sportpark Boskovice a Boskovické stezky vyšel na 10 milionů korun, částku přesahující 5 milionů poskytly dohromady Jihomoravský kraj a Ministerstvo pro místní rozvoj. Areály jsou zahrnuty do nově připravované Koncepce rozvoje cyklistiky v Jihomoravském kraji pro období 2015 – 2023 a měly by se stát jedním ze základních prvků propojení terénní cyklistiky v ose Brno – Jedovnice - Moravský kras – Boskovice. Zároveň budou navazovat i na cykloturistické propojení s Pardubickým krajem a Krajem Vysočina.
foto JMKfoto JMKfoto JMK