foto 1 foto 2

Miroslav žila tradičním meruňkobraním

Třetí červencový víkend ve městě Miroslav v posledních letech vždy patřil meruňkám a ani letos tomu nebylo jinak. Již 28. ročník tradiční akce s názvem Miroslavské meruňkobraní s Jarmarkem u Floriána vyvrcholil v sobotu 15. července 2017 za účasti hejtmana Jihomoravského kraje Bohumila Šimka.

Pro návštěvníky byl připraven bohatý program v podobě historického průvodu s kněžnou Miroslavou, ten mířil k soše sv. Floriána, kde starosta města jarmark oficiálně zahájil. Nechyběla přehlídka dam v dobových kostýmech, rekonstrukce bitvy z třicetileté války, výcvik mušketýru a pikentýrů i ukázky sokolnictví. Návštěvníci na historickém tržišti v zámeckém parku obdivovali lidová řemesla. Nejmenší se těšili z nejrůznějších soutěží, skákacího hradu, jízdy na ponících i malování na obličej.

Na své si přišli i milovníci jídla, byla pro ně připravena kuchařská show, degustace sudových vín ve sklepeních pod zámkem a největší odvážlivci se zúčastnili každoroční soutěže Knedlíkový král. Její cíl byl jasný, sníst co nejvíce meruňkových knedlíků. Co by to však bylo za meruňkobraní bez meruněk, v odpoledních hodinách se proto vyhlásili vítězové soutěže Meruňka roku i Meruňkovice roku.

Mezi další lákadla sobotního dne patřila výstava automobilů, hudební vystoupení i koncerty, slavnostní ohňostroj a mnoho dalšího.

foto JMKfoto JMKfoto JMK