foto 1 foto 2

V Brně jednalo představenstvo krajské hospodářské komory

V prostorách brněnského vědeckotechnologického parku se ve středu 12. července 2017 uskutečnilo zasedání představenstva Krajské hospodářské komory jižní Moravy (KHK JM). Za účasti hejtmana Bohumila Šimka přítomní jednali například o rozvoji spolupráce s partnerskými regiony Jihomoravského kraje (JMK).

Na středečním jednání komory byl hejtmanem představen nový krajský koordinátor pro ekonomickou diplomacii Petr Duchoň. Jeho hlavním úkolem bude rozvoj a navazování nových obchodních kontaktů pro kraj, který bude s hospodářskou komorou spolupracovat v oblasti zahraničního obchodu. Jak na jednání komory konstatoval hejtman Šimek, Jihomoravský kraj v současnosti připravuje podnikatelskou misi do ruské Republiky Tatarstán. V posledním období kraj také rozšířil podnikatelskou spolupráci s tradičními evropskými oblastmi, jako jsou například německé Střední Franky nebo italské regiony.

Zásadním bodem zasedání představenstva bylo též jmenování nového ředitele KHK JM. Po devíti letech rezignoval na funkci ředitele Petr Kostík. Novým ředitelem byl představenstvem komory na základě jednomyslné volby jmenován Tomáš Psota.
Krajská hospodářská komora jižní Moravy je zájmovým sdružením hospodářských komor z jednotlivých okresů Jihomoravského kraje.

Podrobná tisková zpráva KHK JM ZDE (docx, 354 kB).

foto JMKfoto JMKfoto JMK