Silničáři opraví za 100 milionů most na Evropské ulici v Brně

Do čtyř až pěti let by na jižní Moravě neměl být žádný most v havarijním stavu. Takový je alespoň cíl Jihomoravského kraje. Krajští radní proto na svém dnešním zasedání pověřili silničáře, aby začali vybírat firmu, která opraví most na Evropské ulici v Brně a spolu s ním i přes 1,2 kilometru silnice III. třídy. Na projekt za více než 100 milionů korun bude kraj čerpat evropské dotace. Dělníci by měli vyrazit do práce již v září.

„Most na Evropské ulici je již ve velmi špatném stavu a vyžaduje rekonstrukci. Stavbaři stávající most zbourají a vznikne zcela nová, celobetonová konstrukce,“ popsal náročný projekt, který se protáhne až do léta roku 2019, náměstek hejtmana pro oblast dopravy Roman Hanák.

Podle Hanáka tak kraj úspěšně pokračuje ve snaze výrazně zlepšit stav mostů na silnicích na jižní Moravě. „Jen za peníze z rozpočtu kraje a příspěvku Státního fondu dopravní infrastruktury chceme letos opravit, nebo alespoň zahájit opravy, celkem 16 mostů za přibližně 200 milionů korun. Dalších 33 mostů spadá pod projekty financované z evropských fondů, které registrujeme do 1. výzvy Integrovaného regionálního operačního programu. Tam předpokládané náklady také přesahují 200 milionů. A 20 milionů jsme vyhradili v krajském rozpočtu na drobnější opravy, jako jsou například rekonstrukce zábradlí a zádržných systémů, které se dotknou 13 mostů,“ uzavřel Hanák.