Kraj na poslední koordinační schůzce před prázdninami ladil noty na opravy silnic při Moto GP

Všichni investoři, kteří zodpovídají za rekonstrukce silniční i železniční infrastruktury v Jihomoravském kraji, se opět sešli na pozvání náměstka hejtmana pro oblast dopravy Romana Hanáka na krajském úřadu. Jednání se zúčastnili i představitelé Policie ČR, protože jedním z hlavních témat byla organizace dopravy během srpnového motocyklového svátku Grand Prix. „Náš cíl je jasný. Aby se všichni dostali na brněnský závod bez zbytečných komplikací a dlouhého popojíždění v kolonách,“ komentoval Hanák.

Někteří z diváků budou na Moto GP přijíždět po dálnici D1 přes opravovaný most v Ostrovačicích. „Podle informací od Ředitelství silnic a dálnic bude uzavírka na D1 při opravě levé části mostu pouze částečná a sjezd od Prahy bude v provozu. Bez omezení pak projedou řidiči přímo pod mostem po silnici II/386,“ doplnil Hanák.

Grand Prix se vyhnou i práce na ulici Jihlavské v Brně. „Velká oprava mostu přes silnici I/23 přijde na řadu až po závodu. A aktuálně probíhající rekonstrukce povrchů dokončíme před Moto GP,“ vysvětlil Hanák.

Kromě Brna bude, co se rekonstrukcí týče, rušno o prázdninách a po nich i v jiných částech kraje. „V červenci a srpnu nás čeká výluka na trati Řikonín-Tišnov kvůli opravě tunelů a nástupišť. Další výluka pak bude o prázdninách i na trati z Kuřimi do Tišnova. Naše akce na silnicích II. a III. tříd jsme proto zkoordinovali tak, aby nekomplikovaly provoz náhradní dopravy. Týká se to například opravy silnice mezi Katovem a Níhovem,“ uvedl Hanák.

Na Tišnovsku také během prázdnin odstartuje největší stavební akce Jihomoravského kraje v letošním roce, a to rekonstrukce silnice mezi Tišnovem a Deblínem. „Dělníci vyrazí do práce během srpna a postupně opraví 6,5 kilometru dlouhou silnici spolu s pěti mosty. Náklady pravděpodobně přesáhnou 300 milionů korun a část prací bude pokračovat i v příštím roce,“ sdělil Hanák.

Spolu s Ředitelstvím silnic a dálnic kraj koordinuje například i uzavírky a opravy na silnicích II. a III. tříd v oblasti kolem Znojma, kde probíhají práce na druhé etapě výstavby obchvatu města.