Olympijský park 2018 v Brně: Premiéra v pavilonu Z

Olympijské parky zavítají poprvé do Brna. V době konání ZOH Pchjongčchang 2018 připravuje město a Jihomoravský kraj ve spolupráci s Českým olympijským výborem zajímavý koncept: dění bude koncentrováno do Pavilonu Z a jeho okolí v areálu brněnského výstaviště.

Olympijský park v Brně nabídne na ploše pavilonu Z s kruhovým půdorysem třeba hokejové hřiště a curlingové dráhy, další sportoviště obklopí prostranství kolem pavilonu.
„Atraktivní nabídka olympijského parku je koncipována tak, aby propojila českou reprezentaci v Koreji a sportovní fanoušky na jižní Moravě. Olympijská myšlenka je silnou motivací nejen pro aktivní sportovce, a proto doufám, že se tento projekt setká zejména u mladých lidí našeho kraje s pozitivní odezvou,“ uvedl hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek.
Akce v Brně naváže na úspěšné projekty z minulých olympiád: v roce 2014 (při olympiádě v Soči) na Letné v Praze – 409 tisíc návštěvníků. V roce 2016 (při LOH v Riu) hlavní olympijský park na Lipně (341 tisíc návštěvníků, 47 sportů) a vedlejší v Ostravě, Plzni a Pardubicích.

Další podrobnosti ZDE (docx, 246 kB)
foto JMK