Czech Street Party

V pátek 16. června 2017 se v Bruselu konala 10. Czech Street Party, nejviditelnější a největší propagační akce České republiky pro širokou veřejnost.

Před budovou Stálého zastoupení České republiky při Evropské unii prezentovali jednotliví spoluorganizátoři na stáncích své zajímavosti, turistické cíle a krajové speciality.
Jihomoravský kraj měl na akci největší zastoupení a nejdelší fronty diváků. Stánek Jihomoravského kraje spolu s městem Brnem mimo jiné formou kvízu lákal na hlavní turistické cíle, Pálavu, cyklostezky, vilu Tugendhat a další, kromě toho ocenili návštěvníci skvělá jihomoravská vína a nabídku drinků s atmosférou Jakubského náměstí. Úspěch mělo také výborné občerstvení připravené studenty Střední školy Brno, Charbulova (škvarky, klobásky, sněhové pusinky a preclíky).
Mendelova univerzita v Brně pak na svém stánku představila specifické potraviny vlastní výroby a vína z vlastních vinic a lákala zájemce o studium.
VIDA! Science centrum předvedlo na podiu úspěšnou show „Under preasure“ a na svém stánku pak celé odpoledne až do pozdních hodin bavilo malé i velké svými aktivitami.
Radní města Bran pro turistický ruch a marketing Petra Rusňáková spolu s prorektorem Mendelovy univerzity pro internacionalizaci Samuelem Darkwahem a zástupkyní Jihomoravského kraje při EU Eliškou Buzkovou pak na podiu vylosovali výherce regionálního kvízu. Na akci se dále představili tito spoluorganizátoři: Hlavní město Praha, České centrum v Bruselu, Středočeský kraj, Plzeňský kraj, kraj Vysočina, Pardubický kraj a CzechTourism.
foto JMKfoto JMKfoto JMK