Celostátní přehlídka Středoškolské odborné činnosti – úspěch jihomoravských studentů

Velkým úspěchem pro jižní Moravu skončil 39. ročník celostátní přehlídky Středoškolské odborné činnosti (SOČ), který se uskutečnil ve dnech 16. až 18. června 2017 v Boskovicích. Studenti z Jihomoravského kraje zvítězili v osmi oborech z celkových osmnácti a v celkovém hodnocení krajů Jihomoravský kraj výrazně předčil reprezentanty ostatních regionů České republiky. Podrobné hodnocení najdete ZDE (pptx, 190 kB), kompletní výsledky ZDE (pdf, 1,1 MB)

Účastníky celorepublikového klání pozdravil při zahájení v pátek 16. června 2017 hejtman Bohumil Šimek, který také předal ocenění dvěma studentům - Karině Movsesian z Prvního českého gymnázia v Karlových Varech a Martinu Mátlovi z Gymnázia Brno, Třída Kapitána Jaroše. Oba uspěli na květnové mezinárodní soutěži Intel ISEF v Los Angeles.

První ročník SOČ se konal v roce 1979, tehdy byla ještě soutěží československou. Pro řadu studentů středních škol je startem budoucí vědecké kariéry nebo způsobem, jak si vyzkoušet, jestli je zamýšlený obor vysokoškolského studia skutečně baví. SOČ je soutěží celkem osmnácti oborů, studenti si kromě schopnosti samostatné práce také vyzkouší obhajobu práce před odbornou porotou.

Více informací najdete na www.soc.cz
foto JMKfoto JMKfoto JMK