Emil Open 2017 je za námi

Šestý ročník Evropských her handicapované mládeže Emil Open 2017 je minulostí. V letošním roce Brno přivítalo celkem 710 účastníků z 16 zemí, což je v historii těchto her rekordní počet.

V rámci letošního ročníku se soutěžilo v celkem pěti disciplínách. Účastníci měli možnost změřit síly v atletice, plavání, stolním tenise, boccii a golfu. Nejvíce sportovců se představilo v prvních dvou sportovních odvětvích. Díky spolupráci s brněnskými univerzitami a jejich sportovními areály se sportovci mohli setkat s profesionálními podmínkami. Své zázemí propůjčil sportovní areál VUT Pod Palackého vrchem, kde se konaly závody v atletice a boccii a také golfová akademie. Klání ve vnitřní boccii a ve stolním tenise se uskutečnila v tělocvičně Purkyňova, plavecké disciplíny se přesunuly do sportovního a rekreačního areálu Kraví hora a golf se hrál v resortu Kaskáda v Kuřimi.

Na Evropských hrách handicapované mládeže nechyběli známí sportovci z České republiky. Na 50 metrů znak se představil paralympijský šampion a světový rekordman Arnošt Petráček, v koulařském sektoru soutěžila Kateřina Nováková, vzorem pro stolní tenisty se stal David Půlpán. „Bylo mi opravdu ctí zúčastnit se akce Emil Open. Evropské hry handicapované mládeže skončily, ale já se už teď těším na další podobné akce. Úsměvy, skvělé sportovní výkony a neuvěřitelné lidské příběhy. To za to stojí,“ řekla náměstkyně hejtmana Taťána Malá.

Součástí letošního ročníku Emil Open byl bohatý doprovodný program, který měl své centrum na náměstí Svobody. Jednou z nejlákavějších akcí byla TOP SPEED s Jiřím Ježkem, která do centra Brna přilákala spoustu nejen sportovních nadšenců. Na trati 200 metrů nejvyšší rychlosti nakonec dosáhl mistr Evropy v dráhové cyklistice Pavel Kelemen z Dukly Brno, jemuž bylo naměřeno 58 kilometrů za hodinu. Další netradiční událostí bylo slaňování vozíčkářů z hotelu Voroněž.

Podrobná tisková zpráva ZDE (doc, 108 kB).

foto JMKfoto JMKfoto JMK