Evropské hry handicapované mládeže startují

Brno se v těchto dnech stává centrem sportu handicapované mládeže. Ve středu 7. června 2017 začínají Evropské hry handicapované mládeže Emil Open 2017. Moravská metropole přivítá celkem 714 účastníků, z toho 449 amatérských i profesionálních sportovců a 265 členů doprovodu z celkem 16 zemí.

„Jsem velmi rád, že se Evropské hry handicapované mládeže pravidelně vrací na jih Moravy a do její metropole Brna. Věřím, že se zde sportovci i jejich týmy budou cítit jako doma. Chtěl bych zdůraznit fakt, že tento projekt nepřinese jen výsledkovou listinu sportovních výkonů, ale zejména řadu velmi silných lidských příběhů, které mohou být inspirací nejen pro sportovce, ale pro každého z nás. Příběhy pevné vůle, houževnatosti a překonání sama sebe. Za to bych chtěl poděkovat a těším se společně s vámi na atmosféru, kterou tato akce v Brně vytvoří,“ řekl hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek.

Organizátoři zvládli v rámci příprav několik výzev. Ubytování a stravu pro všechny přihlášené sportovce se podařilo zajistit díky spolupráci s brněnskými univerzitami. K dispozici je celkem 318 pokojů včetně bezbariérových přístupů až k pokojům pro účastníky na vozíku, dohodnuta je také speciální strava či jiné individuální požadavky sportovců. Potvrzena je také spolupráce s Českými drahami. Účastníci Her obdrží celkem 445 unikátních kódů Českých drah na nákup jízdenek zdarma. Nedílnou součástí Emil Open 2017 je tým 140 dobrovolníků, kteří se starají o hladký průběh Her.

V rámci Evropských her handicapované mládeže nebude chybět bohatý doprovodný program. Návštěvníci se tak mohou těšit na koncert kapely The Tap Tap, vystoupení herců z Městského divadla Brno či návštěvu brněnské hvězdárny a Zoo Brno. Jednou z nejlákavějších akcí bude slaňování vozíčkářů z hotelu Voroněž, které se uskuteční v pátek 9. června od 11 hodin.

Dalším lákadlem letošních Her je účast ambasadorů Emil Open 2017, kterými jsou herec a moderátor Jan Kraus a paralympijský vítěz a mistr světa Jiří Ježek. Ve čtvrtek 8. června bude na náměstí Svobody probíhat akce TOP SPEED s Jiřím Ježkem, kde si bude moci každý poměřit rychlost na úseku 300 m nejen s šestinásobným paralympijským vítězem, ale i se špičkovými brněnskými dráhaři.

Více informací najdete na www.emilopen.cz , resp. Facebooku https://www.facebook.com/moveyourwing/.
foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK