II. výroční konference Moderní veřejná správa

V areálu kampusu v Brně-Bohunicích začala ve čtvrtek 1. června 2017 dvoudenní II. výroční konference Moderní veřejná správa.

Hejtman Bohumil Šimek v úvodu konference poděkoval organizátorům z ministerstva vnitra a vyzdvihl skutečnost, že Brno bude v následujících dvou dnech centrem moderní veřejné správy u nás.

Hlavním tématem konference je aktuální legislativa či financování ve veřejné správě. Součástí konference je také 12. národní konference kvality ve veřejné správě, která má za cíl podporovat řízení kvality v institucích veřejné správy. K tématům přednášek patří mj. aktuální informace o stavu veřejné správy v ČR a novinky v legislativě ve vztahu k veřejné správě, strategický rozvoj veřejné správy, výhody meziobecní spolupráce s praktickými příklady dobré praxe, novinky v oblasti řízení kvality ve veřejné správy či inspirace příklady dobré praxe.

Vyvrcholením čtvrtečního programu bylo předání Cen Ministerstva vnitra za kvalitu ve veřejné správě v kategoriích „Organizace zvyšující kvalitu veřejné služby“ a „Organizace dobré veřejné služby“ během slavnostního večera na Špilberku. Oceněným za Jihomoravský kraj blahopřála náměstkyně hejtmana Taťána Malá.
foto JMKfoto JMKfoto JMK