Druhý den prezidentské návštěvy patřil Hodonínsku

V úterý 30. května 2017 navštívil prezident Miloš Zeman v rámci své třídenní návštěvy jižní Moravy Hodonínsko. Zde společně s hejtmanem Jihomoravského kraje Bohumilem Šimkem zavítal do společnosti Jihomoravská armaturka v Hodoníně, do Kozojídek a Veselí nad Moravou.

Při návštěvě Jihomoravské armaturky, která je významným zaměstnavatelem v tomto regionu, kde debatoval nejen s vedením společnosti, ale také s jeho zaměstnanci. Jako dárek dostal prezident Miloš Zeman originální lavičku. Druhou zastávkou během úterního dne byla vesnice Kozojídky, která se může pyšnit vítězstvím v krajském kole soutěže Vesnice roku 2016 a která přivítala hlavu státu zpěvem místních mužáků a pozváním do vinného sklípku. V Kozojídkách debatoval s občany a podepsal pamětní knihu obce.

Následně Miloš Zeman a Bohumil Šimek navštívili město Veselí nad Moravou. „Pane prezidente, oba dva jsme již zavítali do Veselí nad Moravou, ale v našich funkcích je to pro nás oba premiéra. Věřím, že se Vám zde dostane stejně vřelého přijetí, jako tomu bylo včera v Ivančicích,“ uvedl hejtman na odpoledním setkání prezidenta s občany a tím také zahájil debatu občanů s prezidentem. Zástupce města i občany zajímala témata jak regionálního, národního tak i mezinárodního rozměru.

Třetí den (středa 31. května 2017) odstartuje prezident Zeman zahájením veletrhu IDET na brněnském výstavišti a následovat bude zastávka ve městě Kuřim. Třídenní návštěva na jižní Moravě bude zakončena závěrečnou společnou tiskovou konferencí prezidenta republiky a hejtmana Jihomoravského kraje v Golf Resortu Kaskáda.
 

Podrobný program návštěvy zde: https://www.hrad.cz/cs/pro-media/tiskove-zpravy/aktualni-tiskove-zpravy/prezident-republiky-navstivi-jihomoravsky-kraj-13408
foto JMKfoto JMKfoto JMK