Policejnímu mistrovství dominovala Vladimíra Blažková na koni Wanillis Dream

Celkovým vítězem letošního mezinárodního policejního mistrovství v jízdě na koni, které o tomto víkendu hostil jezdecký areál Panská Lícha v Brně, se stala „domácí“ Vladimíra Blažková na koni Wanillis Dream z Krajského ředitelství policie Jihomoravského kraje.

Ocenění nejlepším jezdcům v sobotu 27. května 2017 předal hejtman Bohumil Šimek, který vyzdvihl úroveň šampionátu. „Úroveň mistrovství, které je zaměřeno na policisty a strážníky sloužící v jízdních útvarech bezpečnostních složek, je rok od roku vyšší a na poli jezdeckých dovedností policistů se setkáváme se stále kvalitnějšími výkony i rostoucí konkurencí. K nám na jižní Moravu se na toto mistrovství pravidelně sjíždějí policisté z Německa, Maďarska, Slovenska, Polska, Ruska i z dalších zemí,“ vyzdvihl význam šampionátu hejtman Šimek.

Mezinárodní Policejní mistrovství České republiky v jezdectví se konalo již podvacáté. Tradiční akce, nad kterou převzali záštitu policejní prezident Tomáš Tuhý, hejtman Bohumil Šimek a brněnský primátor Petr Vokřál, je spojená také s bohatým doprovodným programem. V rámci soutěže měli diváci možnost shlédnout skokové derby, které prověřuje koně a jezdce při zdolávání přírodních a parkurových překážek, samotný policejní parkur byl pak sestaven tak, aby přítomným přiblížil policejní práci.

foto JMKfoto JMKfoto JMK