Návštěva prezidenta republiky v Jihomoravském kraji

Tři dny stráví prezident České republiky Miloš Zeman s manželkou Ivanou v Jihomoravském kraji. Od pondělí 29. května do středy 31. května 2017 se setká s hejtmanem a dalšími představiteli kraje, navštíví některá města, obce a významné jihomoravské společnosti.

Cestu po Jihomoravském kraji zahájí prezident republiky v Brně, kde se setká na Krajském úřadě Jihomoravského kraje s hejtmanem, zastupiteli i starosty obcí s rozšířenou působností. Na programu je také jednání se zástupci policie a hasičů JMK a setkání s poslanci, senátory a poslanci Evropského parlamentu zvolenými za Jihomoravský kraj. Následovat bude cesta do Ivančic, kde prezident zavítá do Nemocnice Ivančice, poté bude následovat diskuze s představiteli města a i s jeho občany.

Druhý den návštěvy zavítá hlava státu do společnosti Jihomoravská armaturka v Hodoníně, kde se setká s vedením i zaměstnanci. Další zastávkou jeho cesty budou Kozojídky, vítěz krajského kola soutěže Vesnice roku 2016, kde bude také debatovat s občany. Následně Miloš Zeman navštíví město Veselí nad Moravou, kde je v odpoledních hodinách po přijetí na radnici také naplánováno setkání s občany.

Středeční program odstartuje prezident Zeman zahájením veletrhu IDET na brněnském výstavišti a následovat bude zastávka ve městě Kuřim. Třídenní návštěva na jižní Moravě bude zakončena závěrečnou společnou tiskovou konferencí prezidenta republiky a hejtmana Jihomoravského kraje se začátkem v 15:30 v Golf Resortu Kaskáda.
 

Podrobný program návštěvy zde: https://www.hrad.cz/cs/pro-media/tiskove-zpravy/aktualni-tiskove-zpravy/prezident-republiky-navstivi-jihomoravsky-kraj-13408