V Jihoafrické republice představitelé kraje nabídli zkušenosti ve sféře sociálních služeb i dopravy

Náměstek hejtmana Marek Šlapal a předseda Výboru pro dopravu a územní plánování krajského zastupitelstva Jan Nečas se jako zástupci Jihomoravského kraje v těchto dnech (18. – 26. května 2017) účastní společně s představiteli Mendelovy univerzity a reprezentanty podnikatelů z oblasti vinařství návštěvy Jihoafrické republiky, konkrétně regionu Western Cape.

V prvních dnech jednali se zástupci místní samosprávy a navštívili centrum volnočasových aktivit pro děti a mládež ve městě McGregor. Další jednání s místní samosprávou proběhlo ve městě Robertson a bylo spojeno s návštěvou přípravného bydlení pro obyvatele, kteří se postupně integrují mezi ekonomicky aktivní část společnosti.

"V Jihoafrické republice je náročnost terénních a preventivních sociálních služeb mnohem větší než u nás, ale zaměstnanci ji vykonávají se stejným odhodláním, jako v Jihomoravském kraji," uvedl náměstek hejtmana Marek Šlapal. "Jihomoravský kraj je připraven předávat zkušenosti nejen v oblasti sociální, ale máme také co nabídnout v oblasti organizace dopravy, která v Jihoafrické republice prakticky neexistuje," doplnil Jan Nečas.

foto JMKfoto JMKfoto JMK