Delegace kraje jednala v bavorském regionu Střední Franky

Úřad Středních Frank v Ansbachu, Zemědělské centrum v Triesdorfu nebo Vzdělávací centrum pro mladé lidi s postižením sluchu a zraku v Norimberku – to bylo jen několik zastávek delegace Jihomoravského kraje při její nedávné (23. – 24. května 2017) návštěvě v bavorském regionu Střední Franky.

Delegace pod vedením jihomoravského hejtmana Bohumila Šimka se hned v první den návštěvy setkala s prezidentem krajského sněmu Richardem Bartschem a jeho zástupkyní Christou Naaß, s nimiž vedení kraje projednalo možnosti spolupráce obou regionů a blížící se návštěvu německé delegace na jihu Moravy při příležitosti festivalu Ignis Brunensis. V průběhu středečního programu se k delegaci připojil také generální konzul v Mnichově Milan Čoupek.

Střední Franky jsou jeden ze sedmi vládních obvodů Svobodného státu Bavorska v Německu. Jako druhý nejmenší kraj v Bavorsku patří ale Střední Franky se svými asi 1,8 milióny obyvatel k těm nejhustěji osídleným. Region Střední Franky oslovil Jihomoravský kraj s nabídkou spolupráce a navázání kontaktů v říjnu 2015. Doposud se uskutečnilo celkem šest vzájemných návštěv – ať už samotných představitelů obou regionů, tak například vedení vzdělávacího centra Triesdorf.

foto JMK