Brněnská muzejní noc v budově Krajského úřadu Jihomoravského kraje měla premiéru

Již po třinácté měli účastníci muzejní noci možnost během májového večera v sobotu 20. května putovat brněnskými ulicemi a navštěvovat galerie, muzea a další instituce. Poprvé se k této akci připojila i budova Krajského úřadu Jihomoravského kraje na Žerotínově náměstí. Během večera si ji prohlédlo 1 800 malých i velkých návštěvníků.

„Letos jsme se rozhodli den otevřených dveří, který má na našem úřadu svoji tradici, spojit právě s Brněnskou muzejní nocí. Chtěli jsme, aby lidé měli možnost budovu, kam si lidé většinou chodí jen lidově řečeno pro razítko, poznat trochu jinak. Budova krajského úřadu i místo, na kterém stojí, pojí dlouholetá a zajímavá historie, o které si mohli zájemci v rámci prohlídky úřadu také poslechnout,“ uvedl hejtman Bohumil Šimek.

Připraven byl zajímavý program, který návštěvníkům odhalil místa běžně veřejnosti nepřístupná. Zájemci se mohli podívat až na střechu krajského úřadu nebo vžít do role radního nebo zastupitele během komentovaných prohlídek úřadu, v rámci kterých se dostali do zastupitelského sálu či reprezentační místnosti, kde jsou přijímány ty nejdůležitější návštěvy z celého světa. Součástí programu byla také vernisáž výstavy charitativní organizace DEBRA nazvanou Den za dnem, ruku v ruce. Výstava se věnuje nemoci motýlích křídel, vernisáže se zúčastnila také oděvní designérka Liběna Rochová.

Den otevřených dveří Krajského úřadu Jihomoravského kraje se poprvé uskutečnil v roce 2003 a od té doby se stal každoroční tradiční akcí. Jejím záměrem je především informovat občany o fungování kraje a jeho orgánů, dále o jeho pravomocích a struktuře. 
 

foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK