Kraj předal 7 certifikátů obcím podporující zlepšování podmínek života rodin

Prvních sedm statečných obcí získalo na jižní Moravě certifikát auditu familyfriendlycommunity. Nevšední premiéra předání těchto certifikátů se konala ve čtvrtek 18. května 2017 v prostorách brněnské Vily Löw-Beer za účasti náměstka hejtmana Martina Malečka.

Nejenže je Česká republika první zemí, která se auditem inspirovala u svých rakouských sousedů, ale jižní Morava je úplně prvním krajem z celé republiky, který se do implementace zapojil. Cílem auditu je pomáhat při vytváření přívětivého prostředí pro rodiny.

„Nejde přitom o nějaké abstraktní papírování, ale o rozšíření podpory obcí ze strany Jihomoravského kraje v jejich úsilí o zlepšování podmínek života rodin. Významnou výhodou auditu je pomoc v realizaci těch opatření, která si obec na základě analýzy sama zvolí a se souhlasem obecní samosprávy následně uskutečňuje,“ uvedl náměstek hejtmana Maleček.

V roce 2015 byla zavedena pilotní verze auditu, o kterou mělo zájem 7 obcí a měst: Boskovice, Brno-sever, Hodonín, Moravany (okres Brno-venkov), Moravský Krumlov, Slavkov u Brna, Vilémovice. Právě jejich představitelé byli oceněni základním certifikátem. Do pokračování auditu se zatím zapojilo 9 dalších obcí a měst.

Další informace lze nalézt na www.auditfamilyfriendlycommunity.cz .