Týden pro rodinu v Jihomoravském kraji začal vernisáží výstavy

Hledáme své kořeny – to je motto letošního ročníku Týdne pro rodinu, který se koná od 14. do 20. května 2017 jako připomínka Mezinárodního dne rodiny. Jihomoravský kraj se k akci i v letošním roce připojuje.

Slavností zahájení Týdne pro rodinu proběhlo v prostorách brněnského sídla Krajského úřadu Jihomoravského kraje v pondělí 15. května 2017 v 10 hodin za účasti náměstka hejtmana Marka Šlapala a zástupců Asociace center pro rodinu. V rámci vernisáže výstavy na téma Mezigenerační aktivity v kontextu rodinné politiky Jihomoravského kraje vystoupily děti z firemní mateřské školky Lentilka.

V úterý 16. května od 14 hodin je veřejnost zvána na seminář nazvaný Jak dohledat své kořeny aneb praktická genealogie. Zájemci se na něm dozví, jak postupovat při tvorbě vlastního rodokmenu a jak vyhledávat informace v matrikách.
V roce 2015 Jihomoravský kraj jako první v České republice spustil audit FFC (FamilyFriendlyCummunity), který se zabývá podporou rodinné politiky na jižní Moravě. Jako první se do něj zapojilo 7 obcí a měst: Boskovice, Brno-sever, Hodonín, Moravany (okres Brno-venkov), Moravský Krumlov, Slavkov u Brna a Vilémovice. Ve čtvrtek 17. května jim bude slavnostně předán základní certifikát za jejich přátelský postoj k rodinám a seniorům, který může za následné tři roky vyústit v plný certifikát auditu FFC.

Týden pro rodinu každoročně vyhlašuje Asociace center pro rodinu v období kolem 15. května u příležitosti Mezinárodního dne rodiny. Více informací o Týdnu pro rodinu naleznete na: www.rodinnapolitika.cz .
foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK