Brněnská muzejní noc poprvé i na krajském úřadě

Třetí květnový víkend bude v Brně patřit muzeím. Již po třinácté se Brňané dočkají jedinečného zážitku, kdy budou moci během teplé májové noci v sobotu 20. května 2017 putovat brněnskými ulicemi a navštěvovat galerie a muzea.

Poprvé se součástí Brněnské muzejní noci stane Den otevřených dveří Krajského úřadu Jihomoravského kraje.

Muzejní a galerijní expozice se otevřou tradičně v 18 hodin a návštěvníci jimi mohou procházet až do půlnoci. Těšit se mohou na zajímavé doprovodné programy.

Den otevřených dveří Krajského úřadu Jihomoravského kraje se poprvé uskutečnil v roce 2003 a od té doby se stal každoroční tradiční akcí. Jejím záměrem je především informovat občany o fungování kraje a jeho orgánů, dále o jeho pravomocích a struktuře. Připraveny jsou přednášky o historii místa, kde dnes stojí krajský úřad i o historii budovy samotné. Ve 20 hodin bude zahájena výstava o nemoci motýlích křídel „Den za dnem, ruku v ruce“, pořádaná charitativní organizací Debra. Občerstvení bude možné zakoupit v Kavárně u Žambocha – Moravské kavárně neslyšících. V průběhu večera bude probíhat kulturní program, ve kterém se představí mimo jiné i příspěvkové organizace Jihomoravského kraje. Nedílnou součástí programu budou také organizované prohlídky úřadu, které návštěvníky zavedou do jinak veřejnosti nepřístupných míst.
Podrobné informace jsou k dispozici na http://www.brnenskamuzejninoc.cz/instituce/46  .