Zbývá měsíc do 6. ročníku Evropských her handicapované mládeže Emil Open

Do zahájení 6. ročníku Evropských her handicapované mládeže zbývá měsíc. O přípravách, které jsou v plném proudu, informovali dnes (10. května 2017) organizátoři a partneři této výjimečné mezinárodní sportovní události. Jihomoravský kraj na tiskové konferenci reprezentovala náměstkyně hejtmana Taťána Malá.

„Každý poctivý sportovní výkon zasluhuje ocenění a v případě výkonů sportovců se zdravotním postižením to platí dvojnásob. Představují velkou inspiraci nejen pro handicapované, také pro aktivní sportovce, ale zejména mohou být obrovským vzorem pro mladé lidi, kteří zatím ke sportu nenašli cestu. Pro Jihomoravský kraj je podpora podobných akcí samozřejmostí, a to nejen v letošním roce, ale i v budoucnu,“ zdůraznila náměstkyně Malá.

Očekávaným počtem účastníků, mezinárodním pojetím, rozsahem sportovních aktivit doprovodného a kulturního programu se jedná o ojedinělou akci evropského formátu. Hry, konané pod záštitou hejtmana Jihomoravského kraje Bohumila Šimka, se uskuteční od 7. do 11. června 2017 na několika místech v Brně. Zhruba 800 handicapovaných sportovců ze 17 zemí se bude moci utkat v pěti soutěžních sportech: atletika, plavání, golf, stolní tenis a boccia. Více informací ZDE (docx, 180 kB).
foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK