Brněnské sady Národního odboje žily koncertem Nebe plné hvězd

V brněnských sadech Národního odboje se v neděli 30. dubna 2017 uskutečnil již 13. ročník koncertu Nebe plné hvězd. Akce, která byla připomínkou 72. výročí osvobození naší země od fašismu, se za Jihomoravský kraj zúčastnili náměstci hejtmana Taťána Malá a Marek Šlapal.

Setkání občanů s představiteli a osobnostmi Jihomoravského kraje, města Brna a koncert s hudbou mnoha žánrů pod názvem Nebe plné hvězd je v brněnských sadech Národního odboje pořádán u příležitosti výročí osvobození již od roku 2005. Právě zde totiž stojí již přes třicet let betonový pilon, který je připomínkou, že v těchto místech stával v době nacistické okupace koncentrační tábor Pod kaštany. Památku obětí okupace zde položením květinových darů uctil spolu s válečným veteránem brigádním generálem Emilem Bočkem náměstek hejtmana Marek Šlapal a brněnský primátor Petr Vokřál.

Letošní koncert uvedl Big band Konzervatoře Brno pod vedením trombonisty Mojmíra Bártka, představili se zde například Jožka Černý, Wabi Daněk, Roman Horký nebo Petr Bende.

foto JMKfoto JMKfoto JMK