Mistři extraligy přivezli pohár na brněnskou radnici

Setkání čerstvých mistrů extraligy s hejtmanem Jihomoravského kraje Bohumilem Šimkem a primátorem města Brna Petrem Vokřálem mělo úžasnou atmosféru. Gratulace ke skvělému sportovnímu výkonu, poděkování za reprezentaci města i kraje a přítomnost hokejových legend – takové bylo sobotní odpoledne na brněnské radnici.

„Poslední titul získala Kometa v roce 1966, to jsem byl sedmiletý kluk a jako suvenýr jsem dostal modrobílou chemlonovou čepici, která strašně škrábala. Dnes je mi velkou ctí, že jsem pány Potsche, Maixnera a další mohl osobně potkat při dnešních oslavách zisku 12. titulu. A od současného kapitána Komety jsem dostal jednu z mistrovských medailí, která bude mít velmi čestné místo v mé kanceláři. Věřím, že na další titul nebudeme muset čekat padesát let. Hokej v Brně a na jižní Moravě je fenomén, který nám závidí celá republika. Přes sedm tisíc diváků v hokejové hale, téměř stejný počet na brněnském náměstí sledovalo finálové zápasy. Nový hokejový stadion si hráči i fanoušci zaslouží a město i kraj maximálně tento projekt podpoří,“ řekl hejtman Bohumil Šimek.

Z brněnské radnice se pak oslavy mistrovského tituly přesunuly na Zelný rynk, kde už na zlatý hokejový tým čekaly i přes nepříznivé počasí tisíce fanoušků. Většina z nich vyjádřila radost a velké poděkování divákům, kteří na všech zápasech Komety vytváří neopakovatelnou atmosféru.
 

foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK