1,5 milionu pro mládežnický hokej za titul mistra extraligy

Rada Jihomoravského kraje se ve čtvrtek 20. dubna 2017 na svém jednání rozhodla ocenit úsilí hokejového týmu HC Kometa Brno a poděkovat za skvělou reprezentaci jižní Moravy. Z rozpočtu kraje vyčlenila 1,5 milionu korun, které jsou určeny na podporu sportovní činnosti mládeže spolku Kometa Group.

„Získání titulu mistra extraligy po jedenapadesáti letech je určitě událostí číslo jedna nejen pro Kometu, ale i pro celé město a celý kraj. Já sám jsem mohl prožívat úžasnou atmosféru přímo na stadionu a byl to pro mne nezapomenutelný zážitek, kdy se našim hokejistům na stadionu, který praskal ve švech, podařilo získat 12. titul. Myslím, že si brněnský hokej a jeho fanoušci zaslouží novou hokejovou halu a důležité je také vychovávat další generaci Bubníků, Nadrchalů a Machačů. Proto jsem dnes krajské radě doporučil schválit 1,5 milionu korun na nové hokejové naděje a jsem rád, že rada tento záměr schválila,“ řekl hejtman Bohumil Šimek.

V sobotu 22. dubna ve 14:00 se hejtman Bohumil Šimek společně s primátorem Petrem Vokřálem setká s hráči a realizačním týmem HC Kometa v sále Rady města Brna, Nová radnice, Dominikánské nám. 1.