Delegace kraje jednala v Zadaru

Ve čtvrtek 20. dubna 2017 se setkali představitelé Jihomoravského kraje s županem Stipem Zrilićem a odstartovala tak již tradiční několikadenní pracovní návštěva a oslavy Dnů zadarské župy. „Se zadarským regionem nás váže již deset let úspěšné spolupráce,“ uvedl náměstek hejtmana Roman Hanák, který spolu s náměstkyní Taťánou Malou, radním Igorem Chlupem a s dalšími členy krajského zastupitelstva i podnikateli z jižní Moravy zamířil do Zadaru.

Čtvrteční program jihomoravské delegace pokračoval pietním ceremoniálem na Ústředním hřbitově a slavnostním zasedáním zastupitelstva Zadarské župy, na kterém náměstek Hanák vystoupil s projevem. „Věřím, že úspěšná desetiletá spolupráce bude pokračovat a bude minimálně tak rozmanitá a zdařilá, jako byla doposud. Mám na mysli v loňském roce uzavřené partnerství mezi jihomoravskými a zadarskými středními školami nebo již tradiční prezentace zadarského regionu na veletrhu Regiontour u nás na jižní Moravě, fungování lektorátu českého jazyka na zadarské univerzitě nebo účast zadarských mladých fotbalistů na turnajích jižní Moravy,“ zaznělo také mimo jiné v jeho řeči.

Nezapomněl připomenout ani jedinečnost letošní pracovní návštěvy, která je jakýmsi rozloučením se současným županem Zrilićem, jenž pomohl v minulých letech uskutečnit řadu společných projektů a ve své funkci končí. V závěru čtvrtečního dne se delegace vypravila na ostrov Vir, jenž je partnerským městem Oslavan. V pátek budou představitelé kraje jednat s Regionální rozvojovou agenturou ZADRA, dále se starosty obcí Preko a Tkon a zúčastní se také vernisáže výstavy o činnosti Kanceláře pro meziregionální vztahy na lektorátu češtiny Univerzity v Zadaru.

foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK