Přehlídku Gymnasia Cantant uzavřel společný koncert všech sborů

Společným koncertem vyvrcholil v sobotu 8. dubna 2017 v sále Besedního domu v Brně 23. ročník přehlídky gymnaziálních pěveckých sborů Gymnasia Cantant. Ocenění nejlepším předal hejtman Bohumil Šimek, pod jehož záštitou se přehlídka konala.

Finále soutěže se zúčastnilo patnáct nejlepších gymnaziálních pěveckých sborů. Celkovým vítězem se stal a Zvláštní cenu hejtmana Jihomoravského kraje za nejlepší provedení soutěžního programu z rukou Bohumila Šimka obdržel sbor Šnabes z pražského Gymnázia Nad Kavalírkou. K doprovodným akcím třídenní přehlídky patřil i společný zpěv na Náměstí Svobody složený z přibližně pěti set zpěváků.

Přehlídka gymnaziálních sborů Gymnasia Cantant se během uplynulých ročníků stala nejen neodmyslitelnou součástí brněnského kulturního života. Během uplynulých let se zde vystřídalo více než 80 různých sborů, což představuje přes 3500 zpěváků.

Organizátorem akce je spolek Gymnasia Cantant ve spolupráci s Gymnáziem, Brno, Vídeňská 47. Přehlídku podpořil finančně také Jihomoravský kraj.

Další informace najdete na www.gymnasiacantant.cz .

foto JMKfoto JMKfoto JMK