Brněnští strážníci mají novu služebnu ve Starém Lískovci

Viditelného zlepšení pracovního prostředí se dočkala padesátka strážníků z pořádkové jednotky brněnské městské policie. Jejich novým působištěm se stala služebna v městské části Brno-Starý Lískovec, která byla ve středu 5. dubna 2017 slavnostně otevřena za účasti hejtmana Bohumila Šimka.

Služebna vznikla za 12 milionů korun v nevyužívaných prostorách bývalé školky. V jedné její části už pět let sídlí služebna revíru Západ. Strážníci pořádkové jednotky dosud sídlili na dvou místech, v Kohoutovicích a Brněnských Ivanovicích. Náklady na rekonstrukci uhradilo město, které městskou policii zřizuje. Služebna zlepší strážníkům pracovní prostředí a bude přínosem i po organizační stránce.

Opravy trvaly zhruba rok. Začaly ještě za dob působení ředitele Bohumila Šimka, který se loni na podzim stal hejtmanem uvolněným z funkce. „Měníme nevyhovující prostředí za lepší. Na jedné straně se zefektivní výkon služby a na druhé se ušetří náklady. Přejezdy do Brněnských Ivanovic byly dlouhé. Velice mě těší, že pořádková jednotka získává moderní a důstojné místo pro své působení. Snažili jsme se celkovou rekonstrukci připravit tak, aby odrážela představy strážníků,“ uvedl Šimek.
foto JMKfoto JMKfoto JMK