Ve Vyškově a Blansku začala setkání vedení kraje se starosty obcí jižní Moravy

Ve Vyškově a Blansku začala v úterý 4. dubna 2017 setkání vedení kraje v čele s hejtmanem Bohumilem Šimkem se zástupci obcí a měst jižní Moravy, kteří během února zasílali náměty ke společné diskusi.

Vzájemnou komunikaci mezi krajskou samosprávou a starosty jednotlivých měst a obcí jižní Moravy označil hejtman Bohumil Šimek za velmi důležitou. Starostky a starostové přivítali, že mohou s vedením kraje projednat témata, která je nejvíce trápí ať už na úrovni obcí či okresů. Setkání se účastnili také úředníci příslušných odborů krajského úřadu a členové rady kraje, aby mohli přímo na místě diskutovat a odpovídat na konkrétní otázky.

Zaplněný sál Besedního domu ve Vyškově si po seznámení s kompetencemi přítomných členů krajské rady vyslechl plány kraje v nejbližším na nejbližší období a od zástupců odborů krajského úřadu například informace k rozpočtové odpovědnosti, zadlužování obcí, podpoře boje proti suchu a zadržení vody v krajině nebo k problematice černých skládek. „Samozřejmě jsme narazili na velmi aktuální téma stávky řidičů, která se dotkne více než poloviny linek IDS Jihomoravského kraje. Starosty zajímalo, jaké možnosti má kraj. Ujistil jsem je, že jsme i dosud dělali všechno proto, abychom stávce zabránili, a nyní uděláme maximum pro snížení dopadu stávky na občany Jihomoravského kraje. Už dnes víme, že se nám to nepodaří ve sto procentech,“ řekl hejtman Bohumil Šimek.

V Blansku si přítomní představitelé obcí vyslechli například informace o nově budovaných silničních stavbách v regionu. Starosty v okrese také intenzivně trápí problém budování kanalizačních sítí a čističek odpadních vod v menších obcích a především komplikace s jejich financováním. V průběhu odpoledne se v prostorách blanenského městského úřadu diskutovalo i o potřebě modernizace krajem zřizované pobočky Jihomoravských dětských léčeben v Ostrově u Macochy. 
 

foto JMKfoto JMKfoto JMK