Nejlepším sportovcem Jihomoravského kraje byl vyhlášen lezec Adam Ondra

Nejlepším sportovcem Jihomoravského kraje za minulý rok byl ve čtvrtek 30. března 2017 v Brně vyhlášen sportovní lezec Adam Ondra. V úvodu slavnostního večera hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek poděkoval všem úspěšným sportovcům za jejich výkony v loňském roce.

„Můj dík patří samozřejmě také těm, kteří obvykle stojí v pomyslném stínu těchto výkonů a vytváří sportovcům dobré zázemí. Mám na mysli trenéry, představitele sportovních klubů a organizací a v neposlední řadě rodinu. Je velmi důležité, že tento večer patřil nejen mladým talentům, ale je mi velkou ctí, že jsem dnes mohl osobně uvést do síně slávy jihomoravského sportu osobnosti jako je pan Miroslav Benda, František Jursa a Božetěch Kostelka,“ uvedl hejtman Šimek.

Vyhlášení nejlepších sportovců Jihomoravského kraje za rok 2016 se uskutečnilo v Rotundě pavilonu A na brněnském výstavišti. Jednotlivé nominace navrhla široká odborná sportovní veřejnost. Oceněné sportovce v jednotlivých kategoriích vybrala na základě elektronického hlasování komise složena z expertů ze sportovního prostředí a zástupců médií. Kritériem byl výkon dosažený v roce 2016 a příslušnost ke klubu registrovanému v Jihomoravském kraji. Ceny kromě hejtmana předávali členové Rady Jihomoravského kraje či zástupci partnerů akce.

Výsledky v jednotlivých kategoriích ankety:

1. Hlavní kategorie – Sportovec Jihomoravského kraje za rok 2016 – sportovní lezec Adam Ondra
2. Sportovní talent Jihomoravského kraje za rok 2016 – atletka Michaela Hrubá
3. Sportovec s handicapem– stolní tenistka Natalia Partyková
4. Sportovní kolektiv – seniorský tým – Volejbal Brno
5. Mládežnický kolektiv – AK Olymp Brno – atletika
6. Sportovní akce roku 2016 – Hokejové hry (HC Kometa Brno)
7. Sportovec – sympaťák (cena veřejnosti) - cena Deníku Rovnost – hokejista Peter Pucher

Do Síně slávy jihomoravského sportu vstoupili:

Miroslav Benda (Sokol Křenovice)
František Jursa (cyklistika, Dukla Brno)
Božetěch Kostelka (Orel Vyškov)

V rámci slavnostního večera převzali ocenění také úspěšní reprezentanti Jihomoravského kraje na loňských Hrách VII. Zimní olympiády dětí a mládeže České republiky.
Bližší informace najdete na webu www.sportovecjmk.cz  .