Brněnský zábavní vědecký park VIDA! dnes přivítal svého půlmiliontého návštěvníka

Brněnský zábavní vědecký park VIDA! ve středu 29. března 2017 přivítal svého půlmiliontého návštěvníka. Stal se jím Lukáš Plachý, učitel Gymnázia Matyáše Lercha, který do VIDA! přišel se svými studenty i jejich hosty z Francie. Mezi gratulanty byl i hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek.

„Jsem rád, že jsem mohl dnes přivítat půlmiliontého návštěvníka VIDA! science centra. VIDA! se během krátké doby zařadila mezi pětici nejnavštěvovanějších turistických atrakcí jižní Moravy a stále více láká veřejnost všech věkových kategorií. Nabízí nejen využití volného času, podporuje zájem o vědu, techniku a přírodu. Spojuje se zde zábava i vzdělávání. Kraj se podpoře vědy a výzkumu věnuje dlouhodobě, a proto bude mít toto zábavní vědecké centrum od nás vždy zelenou. Přeji centru další statisíce spokojených návštěvníků,“ řekl hejtman Bohumil Šimek. Zábavní vědecký park VIDA! provozuje příspěvková organizace Jihomoravského kraje.

„Máme radost, že se u nás lidem líbí. Odnášejí si odtud jedinečné zážitky. Kde jinde rozpoutáte vichřici, zmrazíte vlastní stín nebo si vyzkoušíte trénink pilotů stíhačky? Nic takového v celém regionu nenajdete. O naše návštěvníky se staráme. A pro ty, kteří k nám chodí opakovaně, vymýšlíme stále nové možnosti, jak si užít svět poznání, “ uvedl ředitel VIDA! Lukáš Richter.

foto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMKfoto JMK