Vyhlášení výsledků ankety Sportovec Jihomoravského kraje se blíží

Rok plný špičkových sportovních výkonů utekl jako voda a vyhlášení prestižní ankety s názvem Sportovec Jihomoravského kraje 2016 je tady! Galavečer plný zábavy a výjimečných sportovních osobností se bude konat ve čtvrtek 30. března 2017 od 18:00 hodin v Rotundě pavilonu A na brněnském výstavišti.

Anketu již tradičně pořádá Jihomoravský kraj ve spolupráci s krajskou organizací České unie sportu. Cílem ankety je ocenit a zviditelnit sportovce s mimořádnými sportovními výsledky. „Za výsledky nominovaných sportovců je nepředstavitelná dřina, pot a stovky hodin strávených tréninkem a za to si zaslouží obdiv nejen diváků čtvrtečního večera. Bude mi ctí osobně předat ceny vítězům a poděkovat jim za skvělou reprezentaci jižní Moravy,“ uvedl hejtman Bohumil Šimek. Kritériem byl výkon dosažený v roce 2016 a příslušnost ke klubu registrovanému v Jihomoravském kraji.

Slavnostního galavečera se zúčastní také ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová, místopředseda senátu Parlamentu ČR Ivo Bárek, český střelec a olympionik Petr Hrdlička, česká sportovní gymnastka a olympijská vítězka Věra Růžičková, bývalý československý cyklista Jiří Daler, bývalý československý krasobruslař a trenér Karol Divín, moderní gymnastika a mnohonásobná mistryně republiky ve víceboji i jednotlivých náčiních Hana Bubníková a skokanka do výšky a trojskokanka, bronzová medailistka z olympijských her 1996 v Atlantě a mistryně světa z roku 1997 Šárka Kašpárková.

Tato soutěž navazuje na vyhlášení nejlepších sportovců z jednotlivých okresů (Blansko, Brno-město, Brno-venkov, Břeclav, Hodonín, Vyškov, Znojmo). Sportovci, kteří byli vyhlášeni právě v rámci okresů, měli šanci dostat se do vyhlášení Sportovce Jihomoravského kraje.

Na galavečeru budou předávány ceny v celkem osmi kategoriích: Sportovec Jihomoravského kraje, Sportovní talent, Mládežnický tým, Seniorský tým, Sportovní akce, Sportovec s handicapem, Sportovec Sympaťák – deníku Rovnost a osobnost Jihomoravského kraje v oblasti sportu.
Bližší informace najdete na webu www.sportovecjmk.cz .