Kraj se připojil k festivalu filmových dokumentů Jeden svět

Ve foyer Krajského úřadu Jihomoravského kraje v Brně je až do 3. dubna k vidění výstava Sliby versus realita. Jihomoravský kraj se tak letos připojil k Mezinárodnímu festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět.

Přehlídka filmů je rozšířena o řadu doprovodných programů. A jedním z nich je právě výstava Sliby versus realita, která je k vidění v prostorách Krajského úřadu Jihomoravského kraje na Žerotínově náměstí 3. Skládá se z desítky propagandistických socialistických plakátů slibujících lepší budoucnost, v kontrastu s realitou zachycenou na černobílých fotografiích.

Plakáty jsou pro veřejnost vystaveny do 3. dubna v prostorách hlavního foyer budovy úřadu a v přilehlých prostorách. Fotografie pochází od významných českých fotografů (např. Karla Cudlína, Lubomíra Kotka, Dany Kyndrové, Jana Šibíka nebo Jindřicha Štreita).

Mezinárodní festival dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět v brněnských kinech probíhá ve dnech 27. března až 4. dubna 2017. Akce, kterou pořádá společnost Člověk v tísni, přináší téměř padesát dokumentů od domácích a zahraničních tvůrců. Letošní téma festivalu Umění spolupráce připomíná hodnotu společného úsilí a sdílení. Diváci se mohou těšit na debaty po filmech s tvůrci a odborníky. Na žáky a studenty čeká pod záštitou SVČ Lužánky speciálně vybraná nabídka pro školy.
Více na www.jedensvet.cz/brno .
foto JMKfoto JMKfoto JMK