Výsledky krajského kola soutěže Zlatý erb

Nejlepší webové stránky v kraji má město Bučovice a obec Šebetov, která bodovala v kategoriích obecní web i nejlepší elektronická služba. Cenu za nejlepší školský web získala Střední průmyslová škola chemická Brno a školské zařízení Lipka. Vyhlášení krajského kola soutěže Zlatý erb proběhlo v úterý 21. března 2017 v brněnském sídle krajského úřadu a vítězové jednotlivých kategorií postupují do celostátního kola.

V kategorii webových stránek měst soutěžilo 10 přihlášených a první místo získaly Bučovice, na druhém místě se umístilo město Boskovice, třetí příčku obsadil Vyškov. V kategorii webových stránek obcí, kde bylo 6 soutěžících, zvítězil Šebetov, druhá skončila webová stránka městyse Sloup a na třetím místě webová stránka Přísnotic. V kategorii Smart City a nejlepší elektronická služba s 27 přihlášenými zvítězil Šebetov se službou Mobilní turistický průvodce, na druhém místě se umístila elektronická služba Boskovic a jejich Otevřená interaktivní virtuální prohlídka města. Třetí skončil Vyškov se službou Vyškov v mobilní aplikaci. Jihomoravský kraj v letošním krajském kole vyhlásil též pro své příspěvkové organizace v oblasti školství kategorii Nejlepší školský web. „Zde se hodnotila úroveň přihlášených webů zejména v oblasti aktuálnosti poskytovaných informací, ovládání, přehlednosti, výtvarného zpracování, dostupnosti vzdělávacích dokumentů školy. Soutěž byla rozdělena na dvě podkategorie. Mezi středními školami zvítězila Střední průmyslová škola chemická Brno, Vranovská, druhé místo obsadilo Gymnázium a Střední odborná škola Mikulov, na třetím místě se umístily Střední škola technická a ekonomická Brno, Olomoucká. V podkategorii ostatní školy a školská zařízení zvítězila Lipka – školské zařízení pro environmentální vzdělávání Brno, na druhém místě skončila Mateřská škola speciální, Základní škola speciální a Praktická škola Ibsenka Brno a třetí Základní umělecká škola PhDr. Zbyňka Mrkose, Brno, Došlíkova 48,“ řekl radní Petr Hýbler, který předával ocenění.

Kromě diplomů obdrželi vítězové věcné ceny, mimo jiné digitální fotoaparáty, externí disky a další vybavení, které mohou využít při dalším zlepšování webových prezentací obcí a měst.

Cílem soutěže je podpořit modernizaci místní a regionální veřejné správy prostřednictvím rozvoje informačních služeb poskytovaných občanům i specifickým skupinám uživatelů s využitím internetu a ostatních elektronických medií, a přispět tak k rozvoji kvality života ve městech, obcích a krajích ČR. V roce 2016 v krajském kole soutěže v jednotlivých kategoriích zvítězily Bučovice (nejlepší webové stránky města), Sloup (nejlepší webové stránky obce), Boskovice (nejlepší elektronická služba). Cenu veřejnosti získala obec Opatovice. V roce 2016 v celostátním kole získaly Bučovice Zvláštní cenu ministra vnitra za nejlepší bezbariérový přístup na webové stránky v kategorii města na návrh obecně prospěšné společnosti TyfloCentrum Brno, odborného garanta soutěže pro oblast přístupnosti. Více informací o soutěži Zlatý erb najdete na http://www.zlatyerb.cz/  .
foto JMKfoto JMKfoto JMK