Za tři roky přispěl Jihomoravský kraj do potravinové sbírky téměř čtyřmi tunami potravin

Celkem 1 277 kg masových konzerv, těstovin, rýže, piškotů, cukru, oleje a dalších potravin shromáždili zaměstnanci Jihomoravského kraje v rámci třetího ročníku potravinové sbírky. Symbolický certifikát s výtěžkem téměř 1,3 tuny trvanlivých potravin předal v pondělí 20. března 2017 hejtman Bohumil Šimek řediteli Potravinové banky pro Brno a Jihomoravský kraj Pavlu Kosorinovi. Za tři roky tak kraj přispěl téměř čtyřmi tunami potravin.

Letošního ročníku se zúčastnili nejen zaměstnanci krajského úřadu a příspěvkové organizace ze sociální oblasti, ale také organizace ze školství a zdravotnictví. „Jsme společensky odpovědný kraj, a proto se již třetím rokem zapojujeme do sbírky pro Potravinovou banku. Za tři roky náš úřad vybral téměř čtyři tuny potravin. Této sbírce předcházela únorová sbírka nepotřebného šatstva pro potřebné, ta vynesla tři plná auta se stovkami kusů oblečení a bot, které pomohou desítkám lidí. Děkuji všem zaměstnancům krajského úřadu i našich příspěvkových organizací, kteří se do těchto sbírek aktivně zapojují,“ řekl hejtman Bohumil Šimek.

Letošní potravinová sbírka se konala ve dnech 1. až 17. března 2017. Jako každý rok lidé přinášeli trvanlivé potraviny, především čaj, sirup, kávu, mouku, rýži, těstoviny, luštěniny, piškoty, sušenky, konzervy, paštiky, dětské výživy, instantní polévky a olej. Do sbírky bylo možné přispět i finančně.

Podnětem k vyhlášení úplně první potravinové sbírky bylo plánované otevření skladu Potravinové banky pro Brno a Jihomoravský kraj (13. února 2015 v bývalých židenických kasárnách). Zde je možné skladovat a následně prostřednictvím místních organizací bezplatně distribuovat potraviny chudým a potřebným lidem. Cílem spolku Potravinová banka pro Brno a Jihomoravský kraj je boj proti hladu a proti plýtvání potravinami.

Více informací o projektu Potravinová banka naleznete na http://www.foodbankbrno.cz/ .
foto JMKfoto JMKfoto JMK