V Lechovicích začala stavba obchvatu

V Lechovicích na Znojemsku dnes (20. března 2017) začala stavba obchvatu, který odvede z obce hustou dopravu jedoucí po silnici první třídy I/53 mezi Brnem a Znojmem. Slavnostního zahájení stavby se zúčastnil mj. premiér Bohuslav Sobotka a představitelé Jihomoravského kraje v čele s hejtmanem Bohumilem Šimkem.

„Zahájení této stavby je velkou událostí nejen pro místní obyvatele Jihomoravského kraje, ale má také nadregionální význam. Rád bych při této příležitosti vyzdvihl velmi dobrou spolupráci našeho kraje s Ředitelstvím silnic a dálnic. Věřím, že takových důležitých dopravních staveb bude v našem kraji přibývat. Osobně bych si přál, aby tou další stavbou byl obchvat Mikulova,“ řekl na zahájení obchvatu Lechovic hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek.

Obchvat v délce 4,6 kilometru má být dokončen na konci roku 2019 a má stát přes 270 milionů korun. Součástí nové silnice bude také pět mostů, jeden biokoridor a mimoúrovňové křížení s polní cestou. V současné době jezdí po silnici centrem obce přes 15 000 aut denně, z toho nejméně třetinu tvoří těžká kamionová doprava.

Další informace jsou na webových stránkách investora – Ředitelství silnic a dálnic ČR: https://www.rsd.cz/wps/portal/ .
foto JMKfoto JMKfoto JMK