Při koordinaci oprav jihomoravských silnic se pamatuje i na motocyklovou Velkou cenu

Tento týden (7. března) se na pozvání náměstka hejtmana Romana Hanáka na krajském úřadu opět sešli zástupci všech investorů a organizací, které zodpovídají za opravy a bezpečnost provozu na silnicích a železnici v Jihomoravském kraji. Pravidelná měsíční jednání mají zajistit, aby se v jednom regionu nenakupily uzavírky a výluky. Důležitým tématem březnové schůzky byla kromě jiného i letošní Grand Prix České republiky.

„Velká cena je prestižní akce, která každoročně přivádí do Jihomoravského kraje mnoho fanoušků motocyklového sportu. S tím se samozřejmě pojí i hustý provoz. Při plánování harmonogramu stavebních prací na našich silnicích proto myslíme i na to, aby se všichni návštěvníci dostali na brněnský Automotodrom co nejpohodlněji a pokud možno i bez dopravních omezení po cestě,“ uvedl náměstek hejtmana Jihomoravského kraje pro oblast dopravy Roman Hanák, podle kterého může časnější termín letošního závodu (6. srpna) přilákat do jihomoravské metropole ještě více návštěvníků. Brno díky němu totiž předběhne Rakousko.

Z možných příjezdových cest plánuje Správa a údržba silnic Jihomoravského kraje pracovat v létě jen na Jihlavské ulici v Brně, kde opraví most přes silnici I/23. „Práce budeme organizovat tak, aby byla komunikace pod mostem v termínu Velké ceny plně průjezdná a aby i na Jihlavské čekaly na řidiče a motorkáře co nejmenší omezení,“ konstatoval Hanák.

Stavební práce se nevyhnou ani dálnici D1. U Ostrovačic bude Ředitelství silnic a dálnic ČR spravovat most a rekonstruovat vozovku. „I zde bude ale zajištěna dostatečná průjezdnost,“ podotkl Hanák s tím, že práce na „Dé jedničce“ směrem na Vyškov v podobě oprav mostu u Rohlenky a povrchu dálnice mezi Brnem-východ a Holubicemi by měly být do konce července, a tedy před začátkem Velké ceny, dokončeny. „Projekty na D2 plánuje Ředitelství silnic a dálnic zahájit až v polovině srpna, tedy po Grand Prix,“ dodal Hanák.

Spolu se zástupci Policie ČR chce náměstek hejtmana apelovat na město Brno, aby v souvislosti s pořádáním Velké ceny rozvrhlo i projekt světelné křižovatky na staré dálnici u Žebětína. „Tato akce probíhá v režii Brna a kraj se na ní podílí zhruba z pětiny. Koordinace tedy bude záviset na městě,“ vysvětlil Hanák.