Radní Soukal jednal na ministerstvu kultury

Dne 17. ledna 2017 proběhlo v Praze pracovní jednání na Ministerstvu kultury, kterému byl přitomen Tomáš Soukal, člen Rady Jihomoravského kraje.

Přijetí u Milana Němečka, vrchního ministerského rady a ředitele odpovědného na ministerstvu za vedení Odboru umění, literatury a knihoven se konalo v přátelském duchu s výměnou aktuálních informací k záměrům ministerstva v rozvoji a podpoře krajských knihoven. Radní Soukal se zajímal i o koncepci působení Státního fondu kultury ČR, jehož je ředitel Němeček pověřen vedením.

Téhož dne byl Tomáš Soukal přítomen, na pozvání Zoši Vyoralové, výkonné ředitelky Židovského národního fondu ČR (KKL-JNF), i benefičního večera "Společná naděje", který se konal v historických prostorách Ministerstva zahraničních věcí a byl určen ve prospěch výsadby Českého lesa v poušti Negev.
Během oficiálního programu proběhlo setkání s Tomášem Podivínským, velvyslancem ČR v Německu. Společným diskutovaným tématem byla možnost prezentace kulturních projektu Jihomoravského kraje v Berlíně během říjnových oslav státního svátku vzniku republiky.
 

foto JMKfoto JMK