Brněnské výstaviště hostilo představitele měst a obcí z jihu Moravy

K tématu novelizace zákona o obcích, dostupnosti zdravotních služeb nebo například o financování regionálního školství se hovořilo na setkání představitelů města a obcí jižní Moravy, které ve středu 8. března 2017 hostil kongresový sál brněnského výstaviště.

Přítomné zástupce radnic a obecních úřadů za Jihomoravský kraj pozdravil člen rady Petr Hýbler a ve zkratce jim představil letošní rozpočet kraje, který má bezprostřední souvislost s rozpočty obcí a měst na jižní Moravě. „Setkávání starostů celého kraje je velmi důležité. Jsem přesvědčen, že i přes různé politické názory, nám všem jde o blaho obyvatel a rozvoj území,“ konstatoval radní Petr Hýbler a dodává: „Kraj samozřejmě usiluje o to, aby se území rozvíjelo, na vzdělávání tak zde v Jihomoravském kraji poukazujeme 13 % rozpočtu, na zdravotnictví jde víc než 8 %. Podněty od starostů jsou pro nás důležité a z pozice kraje mohu říci, že chápu snahu Svazu, aby se podíl samospráv na DPH v rámci rozpočtového určení daní vrátil na úroveň před důchodovou reformou.“

Součástí středečního programu bylo i vyhlášení výsledků výzkumu Město pro byznys, na krajské setkání bezprostředně navazoval také seminář o veřejných stavebních investicích.

Podrobná tisková zpráva ZDE (doc, 82 kB).

foto JMKfoto JMKfoto JMK