SŠDOS Moravský Krumlov pořadatelem krajské soutěže autotroniků

Ve čtvrtek 2. března 2017 se v krajem zřizované Střední škole dopravy, obchodu a služeb Moravský Krumlov (SŠDOS), uskutečnil pod záštitou hejtmana Bohumila Šimka již 7. ročník odborné soutěže AUTOOPRAVÁŘ JUNIOR 2017 – AUTOTRONIK.

V letošním roce byla pro pořádání krajské soutěže vybrána právě SŠDOS Moravský Krumlov, a to především díky kvalitnímu vybavení diagnostickými přístroji. Soutěž se skládala z testu teoretických znalostí a praktické části, kde žáci prokázali dovednosti při diagnostice a seřizování podvozků, motorů, převodových systémů a komfortní elektroniky na motorových vozidlech. Na 1. místě se umístil student ze SOŠ a SOU Boskovice Miloslav Lžičař, na druhém Michal Sádlo z místní SŠDOS Moravský Krumlov a třetí skončil Petr Strach z ISŠA Brno.

V Jihomoravském kraji se obor Autotronik vyučuje pouze ve čtveřici škol (ISŠA Brno, SŠDOS Moravský Krumlov, SOŠ a SOU Boskovice a SŠA Kyjov). Absolvent maturitního oboru Autotronik se uplatní na trhu práce především ve skupině povolání zaměřených na výkon činnosti při diagnostikování, údržbě a opravách motorových a přípojných vozidel. Získané dovednosti umožní absolventům uplatnit se v automobilové výrobě, opravárenských provozech, servisech, ve stanicích technické kontroly a měření.

foto JMKfoto JMKfoto JMK