Současný italský design se představuje na jihu Moravy

Uměleckoprůmyslové muzeum Moravské galerie v Brně bude v následujících čtyřech dnech (2. až 5. března 2017) hostit Dny italského designu v Jihomoravském kraji. Zahajující tiskové konference se ve čtvrtek 2. března 2017 spolu s italským velvyslancem Aldo Amatim zúčastnil i hejtman Bohumil Šimek.

Hlavním tématem prezentace je role designérů v dnešní společnosti a ukázka, jak lokální propojení mezi designéry, výrobci, mladými podnikateli, umělci, firmami, akademiky a leadery může přinést řešení a přínos pro globální výzvy přesahující region. Akce prostřednictvím výstavy, workshopů, designového obchodu a přednášek představuje současný italský design, reprezentovaný novou generací inovativních italských tvůrců. Návštěvníci se zde mohou naučit a vyzkoušet několik designérských postupů - od návrhu nábytku, módy, ilustrace, až po nové oblasti jako jsou interaktivní design a sociální média.

Dny italského designu pořádá za podpory Jihomoravského kraje Italské velvyslanectví v Praze ve spolupráci s Moravskou galerií v Brně a brněnským architektonickým studiem KOGAA.

foto JMKfoto JMK