Neplýtvejme jídlem! Začala 3. potravinová sbírka

Čaj, káva, mouka, piškoty, sušenky, konzervy, paštiky a olej. To je jen malý výčet trvanlivých potravin, kterými od 1. března 2017 můžete přispět do již 3. potravinové sbírky. Vyhlásil ji jako tradičně Jihomoravský kraj ve prospěch Potravinové banky pro Brno a Jihomoravský kraj. Hlavním smyslem sbírky je podpořit uvědomělý vztah k jídlu, získat kvalitní potraviny a pomoci tak lidem v nouzi.

Sbírka je každoročně velmi oblíbená mezi zaměstnanci Krajského úřadu, zapojit se do ní může i veřejnost. Letos bude sběr potravin ukončen v pátek 17. března. Shromažďování darovaného jídla probíhá na dvou místech, v budově na Žerotínově náměstí v kanceláři č. 43 a v budově na Cejlu v kanceláři č. C_213. Přispět je možné i finanční částkou, za kterou budou nakoupeny potřebné potraviny.

Výtěžek sbírky Potravinová banka poskytne organizacím, které na území jižní Moravy pracují se sociálně slabými občany. V rámci prvního ročníku Krajský úřad pro Potravinovou banku vybral zhruba 1 tunu trvanlivých potravin, loni to bylo ještě o 500 kilo více.

Další informace ZDE (docx, 13 kB). Více informací o Potravinové bance pro Brno a Jihomoravský kraj: www.foodbankbrno.cz  .