Delegace kraje jednala v Žilinském a Trenčínském samosprávném kraji

Delegace Jihomoravského kraje – hejtman Bohumil Šimek spolu se svými náměstky Romanem Hanákem a Taťánou Malou - navštívila v pátek 24. února 2017 Žilinský a Trenčínský samosprávný kraj.

„Probírali jsme další možnosti budování cyklostezek, problematiku fungování regionálních letišť a krajských nemocnic a dostali jsme nabídku pro jihomoravské školy účastnit se mezinárodní soutěže Župná kalokagiata,“ uvedl po jednání hejtman Bohumil Šimek.

Předseda Žilinského samosprávného kraje Juraj Blanár představil jihomoravské delegaci turistické a regionální projekty kraje a projevil vážný zájem o spolupráci s Jihomoravským krajem zejména při odborných stážích (zejména v oblasti dopravy, školství či zdravotnictví). Jednání se konalo mj. v areálu Budatínského hradu, kde by slovenská strana uvítala, pokud by představení aktivit jihomoravského regionu (například vinařství, školství nebo cestovní ruch) proběhly právě na tomto hradě.

Při jednání s vedením Trenčínského samosprávného kraje v čele s předsedou Jaroslavem Baškou bylo konstatováno, že se úspěšně rozvíjejí projekty v oblasti cestovního ruchu, kraj je také úspěšný v čerpání evropských fondů. Zaveden je zde systém duálního vzdělávání. Trenčínská strana rovněž hledá konkrétního přeshraničního partnera pro rekonstrukci příhraniční silnice II/449 Brezová pod Bradlom – hranice ČR.

Další informace o jednání jsou uvedeny zde: https://www.tsk.sk/aktualne-spravy/tlacove-spravy/2017/trenciansky-zupan-sa-dnes-prvykrat-stretol-s-novozvolenym-hejtmanom-juhomoravskeho-kraja-bohumilom-simekom.html?page_id=384350  a zde: http://www.regionzilina.sk/sk/aktuality/aktuality/spolupraca-juhomoravskym-krajom-bude-pokracovat.html  .