Jihomoravský kraje bude na tři dny centrem sborového zpěvu

Ve dnech 6. – 8. dubna 2017 přijede do Brna 15 nejlepších gymnaziálních pěveckých sborů, aby spolu soutěžily ve finále XXIII. ročníku hodnocené přehlídky gymnaziálních pěveckých sborů Gymnasia Cantant. Tato akce se již tradičně koná mimo jiné i za podpory Jihomoravského kraje. Letos jednomu ze sborů udělí Zvláštní cenu dle výběru odborné poroty hejtman Bohumil Šimek.

Mladí zpěváci z gymnázií nebudou jen soutěžit, ale čeká je také několik doprovodných akcí. Jednou z nich bude společný zpěv na Náměstí Svobody v sobotu 8. dubna v cca 9.30 hodin. Vystoupí zde největší gymnaziální pěvecký sbor na světě složený z přibližně 500 zpěváků, kteří společně zazpívají 2-3 skladby, jež nacvičí večer v pátek 7. dubna. Gymnazisté se tak chtějí podělit o radost ze zpěvu i s občany Brna. Poté se průvodem a za zpěvu odeberou do Besedního domu, kde budou vyhlášeny výsledky Gymnasia Cantant 2017 a předány ceny.
Gymnasia Cantant pořádá Gymnázium Brno, Vídeňská, příspěvková organizace Jihomoravského kraje a spolek Gymnasia Cantant.
 

foto JMKfoto JMKfoto JMK