Kraj dále řeší problematiku platů řidičů. Uvolní peníze na zvýšení mezd

Na dnešním mimořádném zasedání (23. února) rozhodli radní Jihomoravského kraje o uvolnění finančních prostředků pro autobusové dopravce. Pomohou jim pokrýt náklady na zvýšení mezd řidičů podle vládního nařízení. Radní k tomuto kroku přistoupili v návaznosti na jednání Asociace krajů ČR s Vládou ČR, které nepřineslo jasnou odpověď v otázce, zda stát poskytne na platy peníze spolu s metodikou jejich rozdělení. Rozhodnutí na svém navazujícím zasedání posvětili jednomyslně i zastupitelé.

„Jedná se o částku přibližně 100 milionů korun, avšak o detailech návrhu finanční podpory a dalším postupu při řešení této problematiky chci nejdříve informovat dopravce a zástupce odborů na setkání u kulatého stolu, které svolám na příští týden. Zatím pouze doplním, že pokud budou dopravci s návrhem souhlasit, je naším záměrem, aby byla celá záležitost vyřešena nejpozději v první dekádě měsíce března,“ uvedl náměstek hejtmana Jihomoravského kraje pro oblast dopravy Roman Hanák.
Podle Hanáka je prioritou, aby se peníze skutečně dostaly k řidičům. „Chtěl bych proto apelovat na ministerstvo práce a sociálních věcí, potažmo inspektorát práce, aby dohlédlo na využití těchto prostředků. Zároveň očekávám, že se této problematice budou v příslušných společnostech věnovat s patřičnou pozorností i odborové organizace zastupující řidiče autobusů,“ uzavřel Hanák.